Hoe bouw je een paard op dat niet alleen sterk is in dressuur, maar ook wendbaar, ontspannen en veelzijdig inzetbaar blijft? Juist binnen een discipline als Working Equitation draait alles om vertrouwen, samenwerking en controle tussen paard en ruiter.
Carmen Coronel is een veelzijdige amazone met een sterke focus op dressuur en Working Equitation. Al op jonge leeftijd maakte ze indruk in de sport en behaalde ze direct succes tijdens het Nederlands Kampioenschap Working Equitation. Inmiddels heeft Carmen zich verder ontwikkeld met internationale wedstrijdervaring, onder andere in Portugal, en combineert ze haar sportcarrière met het geven van lessen, trainingen en clinics.
Sinds oktober 2024 maakt Carmen deel uit van Academy Bartels, waar ze dagelijks traint en werkt met haar paarden Guito, Tango en Miami. Met haar Lusitano Guito en PRE Tango laat ze zien hoe veelzijdig paarden kunnen worden opgeleid wanneer balans, communicatie en vertrouwen centraal staan.
Working Equitation is een snelgroeiende discipline waarin dressuur, trailhindernissen, snelheid en samenwerking samenkomen. Volgens Carmen vraagt deze sport om paarden die niet alleen fysiek sterk zijn, maar ook mentaal ontspannen en goed meedenken met hun ruiter.
Met haar enthousiaste en ambitieuze aanpak inspireert Carmen ruiters om veelzijdiger te trainen en verder te kijken dan één discipline.
Carmen Coronel is op zaterdag 12 september en zondag 13 september aanwezig op Horse Event.